Lekcja patriotyzmu z okazji Święta Niepodległości

Archiwum » 2017 » Lekcja patriotyzmu z okazji Święta Niepodległości

  • Patriotyzm

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie w dniu 6 listopada 2017r. odbyła się uroczysta lekcja patriotyzmu z okazji Święta Niepodległości, zorganizowana przez Panią Mariolę Dąbrowską i uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kozłowie przy współpracy z naszą biblioteką. Przybyłych gości przywitała Pani Bożena Tabor – dyrektor biblioteki. Lekcja przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. 
 

Druga część lekcji polegała na rozwiązywaniu krzyżówek patriotycznych. Zwycięzcom Panie wręczyły nagrody, za co wszyscy podziękowali brawami.
 

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dla dzieci była to „żywa lekcja” patriotyzmu, który powinniśmy pielęgnować już od najmłodszych lat i to jest zadanie dla nas wszystkich.
 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania